21 Ekim Per

|

Bilkent Sahne

MACBETH (Kazakistan/Kazakhstan)

Gerçek ve rüya, hırs ve güç, suçluluk ve pişmanlık... Cesur ve asil adam karanlık tarafı seçtiğinde şehvetin kölesine dönüşür. Macbeth, hayali bir bilinç kriziyle karşı karşıyadır ve körü körüne bir varis sahibi olmak ister.

Biletler Biletix ve Tiyatro Tempo Gişelerinde...
Diğer etkinlikleri gör
MACBETH (Kazakistan/Kazakhstan)

TARİH-SAAT/ DATE-HOUR

21 Eki 2021 19:00

Bilkent Sahne, Üniversiteler, 06800 Çankaya/Ankara

Hakkında / About The Event

Gerçek ve rüya, hırs ve güç, suçluluk ve pişmanlık... Cesur ve asil adam karanlık tarafı seçtiğinde şehvetin kölesine dönüşür. Macbeth, hayali bir bilinç kriziyle karşı karşıyadır ve körü körüne bir varis sahibi olmak ister. Bu yüzden korkunç şeyler yapar ve ellerini kana boyar. Ancak, bir çocuğun doğumunun ancak Yaradan’ın iradesiyle gerçekleşebilecek özel bir olgu olduğunu unutmamalıydı. Tüm insanlığın ortak sorununu bir ailenin kaderi prizması üzerinden ortaya çıkarmayı başaran ünlü İngiliz oyun yazarı William Shakespeare’in yazdığı oyunun karakterleri, ilk kez kuklaların görüntüsünde sunuluyor.

-

The truth and the dream, the ambition and the strength, guilt and regret... When brave and noble man choses the dark side, he turns into a slave of the lust. Macbeth is faced with a crisis of illusory consciousness and he blindly wants to have an heir. Because of that he commits terrible things and paints his hands in blood. However, he should not have forgotten that the birth of a child is a special phenomenon that can only occur by the will of the Creator. The characters of the play, written by the famous English playwright William Shakespeare, who managed to reveal the common problem of all mankind through the prism of one family’s fate, are presented for first time in the image of the puppets.