6. Uluslararası Ankara Kukla Festivali

6. Uluslararası Ankara Kukla Festivali için çalışmalar devam ediyor. Eylül-Ekim 2020 döneminde online yapılacak ve tüm etkinlikler dünyanın her yerinden izlenebilecek bir festival olacak. 

1 hafta sürecek olan festivalde 9 farklı ülkenin kukla tiyatroları oyunlarını çocuk, genç ve yetişkinler için sergileyecek. Aynı zamanda sergiler, söyleşiler ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek. 

Festivale katılacak ülkeler: Fransa, Gürcistan, Estonya, Rusya, Moldova, Tataristan, Bulgaristan, Hindistan ve tabii ki Türkiye. 

UNIMA (Uluslararası Kukla Birliği) Dünya Başkanı Dadi Pudumjee, ASSITEJ (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Bİrliği) Türkiye Başkanı ve KUKSADER (Kukla Karagöz Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği) Başkanı Haluk Yüce ve Uluslararası Ankara Kukla Festivali Direktörü Marina Yüce'nin konuşmaları ile açılışı yapılacak festivalimizde 5 çocuk, 6 gençlik, 3 yetişkin ve 2 aile oyununun sergilenmesi planlanmaktadır. Oyunların bir kısmı sözsüz iken sözlü olanlar Türkçe-İngilizce altyazılı olarak sunulacaktır. 

Atölye çalışmaları 6-10 yaş, 14-18 yaş ve üniversite öğrencileri olmak üzere farklı yaş gruplarına yönelik olacaktır.  10-14 yaş grubu için ise kukla konulu resim yarışması yapılması düşünülmektedir. 

Festival kapsamında ayrıca, dünyada örneği olmayan 'Kuklalar Kuklacılar' fotoğraf sergisi ile yine dünyada tek olan Karagöz temalı 'Gölgede Kalanlar' minyatür koleksiyonunun sergisi de yer alacaktır. 

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edin :)

  • Grey Facebook Icon

© 2023 Copyright TİYATRO TEMPO.