top of page

23 Ekim Cmt

|

Aralık Sahne

PRENSES BENEK / PRINCESS SPOTY ( Moldova/ Moldova)

Hollanda’ya hiç gitmiş miydiniz? Hadi oraya birlikte gidelim. Kral ve Kraliçe’nin çocukları hiç olmuyormuş. Akkeba adlı büyücü onlara yardımcı olmak için sihirli bir yumurta hediye etmiş. Yumurtadan çok güzel bir prenses çıkmış.

Biletler Biletix ve Tiyatro Tempo Gişelerinde...
Diğer etkinlikleri gör
PRENSES BENEK / PRINCESS SPOTY ( Moldova/ Moldova)

TARİH-SAAT/ DATE-HOUR

23 Eki 2021 13:00

Aralık Sahne, Kavaklıdere Mahallesi, Esat Cd. No: 28/A, 06680 Çankaya/Ankara, Türkiye

Hakkında / About The Event

Hollanda’ya hiç gitmiş miydiniz? Hadi oraya birlikte gidelim. Kral ve Kraliçe’nin çocukları hiç olmuyormuş. Akkeba adlı büyücü onlara yardımcı olmak için sihirli bir yumurta hediye etmiş. Yumurtadan çok güzel bir prenses çıkmış. Yalnız büyücünün bir şartı varmış. Sonbaharda göçmen kuşlar geçerken sarayın kapı ve pencerelerinin kapalı olması gerekirmiş… Kral ve Kraliçe ne yazık ki bunu bir kez unutmuş ve prenses kuşa dönüşüp, geçen kuş sürüsünün arasına karışıp gitmiş. Onu kuşların arasında bir prens bulup ona aşık olmuş. Prenses tekrar insana dönüşmüş ve prensle evlenmiş.

-

Have you ever been in Netherlands? Let’s go there together. The King and the Queen could not have a baby. A magician, who is called Akkeba, had presented them a magical egg that could cure their problem. A beautiful princess was born from that egg, however; the magician had one condition that was to be fulfilled: The doors and the windows of the place must be closed when the migratory birds pass over the palace during autumn. The King and the Queen, unfortunately, had forgotten this condition and when the princess changed into a bird and flew away, mingling in with other birds, a prince found the princess among the birds and fell in love with her. Then, the princess changed into a human and married with the prince.

bottom of page